Афиша:


Афиша:

Главная » Статьи » Rock

Фестиваль Stare Misto 2013. Гучне повернення. Фоторепортаж

Stare Misto 2013 — драйв, кайф і позитив


 

8 і 9 червня у Львові на стадіоні «Україна» пройшов гучний і вже традиційний фестиваль «Stare Misto». Місто легенд, в подвійному значенні цього слова. Легендарне місто, в якому виступають легендарні гурти.

Організація фестивалю була на рівні, правда не для всіх. Були нюанси для преси: потрібно було кожен раз обходити пів стадіону, аби потрапити на конференцію, а потім знову йти під сцену,і знову на конференцію. Така собі ритмічна формула. Журналісти бігали, як срані віники. Їжі і пива вистачало — ціни нормальні. Тому народ був ситий і не загинався від спраги.

І саме головне  відмінний звук!

А ще порадувало те, що було дві сцени і перерви між гуртами були не великі, тому не доводилося довго чекати на виступ наступної групи.

Самі ж зірки на конференціях були дуже дружелюбні і привітні.

 

На конференції з гуртом «Archive» було весело. Хлопці сказали що з українських слів знають «водка» і «на здоров’я». А грали на сцені хлопці досить жваво. Такі пісні як «Fuck You» і «You make me feeel» взагалі зірвали бурні емоції.

 

«Ляпис» відмовився давати конференцію, проте зарядив фанівпозитивною енергетикою, не дивлячись на те, що під час його виступу розпочався дощ. Лунали вже класичні речі: «Капитал», «Lyapis Crew»,«Рабкор». А в кінці пролунали такі слова: «Спасибо! Город-герой Минск. С любовью для Львова». На цій теплій ноті дощ майже скінчився і людей ставало все більше і більше.

 

«Che Sudaka» — нереально веселі і запальні. Грали щось штибу реггі. Але це реггі було наповнене харизмою соліста, яку він щедро передав натовпу. Ніхто не лишився осторонь.

Взагалі від початку виступу першої групи і до останньої кач нікуди не зникав. Дійсно достойний фест.

 

На конференції від гурту «IAMX» була ДжанінДосить говірка і потішна. З радістю відповідала на питання і посміхалася. Розповідала що колись з мамою була в Криму, а з українських гуртів лиш пам’ятає ОкеанЕльзи і все.

На сцену ж Кріс Корнер вийшов з букетом квітів і пляшкою вина. Щовони творили на сцені  не передати словами. Це варто бачити вживу! Тому,хто не був в цьому році, варто поїхати наступного. Я думаю, що Корнер, ще не раз приїде, і саме до Львову. Пісня «My sicret friend» ще надовго засіла в голові.

 

Самою неочікуваною реакцією був виступ Горана Бреговіча. Це було схоже на масовий флешмоб. Всі, реально як один, почали витанцьовувативже з перших акордів. Зі сторони це нагадувало масовий гіпноз, наче всі різко почали танцювати танець «7-40». Величезний циганський табір. Всі як один. Танці в кожному з нас. На цих танцях і закінчився перший день фестивалю.

 

Другого дня фестиваль відкрила українська група з Хмельницька «Mufftrain». І хоча людей було не багато (можна зробити ставку на те, що більшість загуляла і ще відсипалася), хлопці грали достойно і якісно. А ті люди, які були, підтримували їх оплесками. Насправді грали досить чудово. По звучанню дуже сильно нагадували «Nirvana», що багатьох порадувало. Такий собі молодий Кобейн у відродженні двохтисячних.

 

Оохохохо. За ними на сцені опинився цікавий і трохи аномальний гурт. Німці, які грають ірландський фолк, при чому настільки якісно і драйвово, що аж душу захватувало. Ті, хто сиділи на трибунах одразу їх покинули і почали підтягуватися до сцени. Танцювали всі.

 

«Leningrad Cowboys» — це взагалі щось нереальне. Їхні зачіски, їхнє взуття, костюми, енергія і пісні. Це все просто чума. 11 чоловік у групі і дві гарні жінки на підтанцьовціВзривали мозок і давали жару. Грали багато всього, але порадувала особливо пісня «Калинка-малинка».

Весь виступ бігали по сцені, стрибали, один з учасників гурту курив під час виступу та пив пиво «Stare Misto». Настільки хлопці круті.

 

Конференція з гуртом «The Subways» взагалі пройшла потрясно, з гумором і на душевному рівні. «Ребята в доску». Свої. От чесно. Навіть жартували якось по-нашому. Молоді й гарячі. Особисто мене вони порадували більше всього, так як кінець знаменитої «Rock And Roll Queen» вони перевели на українську і заспівали УКРАЇНСЬКОЮ. Одразу всі були вшоці, не зрозуміло що за вставки, а потім всі почали гучно аплодувати за такий сюрприз. Після кожної пісні Біллі казав: «Дякую» чи «Дякуємо». Здавалося після цих слів, що це взагалі виступає наш український гурт. Було нереально приємно. А ось що ще сказав Біллі про українських фанів:

You some fucking crazy.
We love you, Ukraine.
You are amazing.

Плигав у натовп ще він. Короче, вони качнули стадіон на повну. Після виступу басистка (Шарлотта) пила пиво і тусувалася собі як у себе вдома. Я ж казав, що вони «свої в доску».

 

«Kaiser Chiefs» теж не відставали і добре  підготувалися. Вийшли на сцену з таким словами: «Здоровенькі були», «Щиро дякую».

Тут вже як то кажуть: як мед то й ложкою. Настільки приємно що гурти вчили по декілька фраз аби бути ближчими до фанів і бути на одній хвилі. Соліст стрибав по сцені, потім на колонку, мало не стрибнув на фотографів, але все пройшло добре. Звісно ж, що пісня «Ruby» зірвала людям голови. Це був просто масовий хоровий заспів.

 

На конференції з гуртом «ДДТ» Шевчук поділився своїми думками стосовно музики, головного в житті, різниці між людьми і тваринами. Запросив усіх в Петербуг на «белые ночи». Питав які б пісні ми хотіли почути. Поки йшла конференція і журналісти писали її на телефони, один з телефонів задзвонив: Шевчук взяв трубку, привітався, відрекомендувався і сказав, що йому пізніше зателефонують. Кумедний був момент. Також побажав усім добра.

На сцені ж Шевчук навіть зашутив своїм питанням до аудиторії: «какую следующую песню сыграть: для души или для яиц? - шучу». Такі отжарти пролунали і через деякий час сталася цікава річ: почали прибирати кордон між першою і другою фан зонами. Таким чином, усі стали одним цілим під виступ «ДДТ».

 

Фестиваль залишив тільки найкращі емоції, купу вражень і чудових моментів. Наступного року треба обов’язково їхати. Раджу всім. Фестиваль, який не знає меж. Тому, Львів і нові гурти, чекайте на нас у наступному 2014 році.


автор фото - Андрій Кузюков

текст - Олександр Борцов


Категория: Rock | Добавил: hunterandrey (01.06.2013)
| Рейтинг: 5.0/3